Splatoon 2: Inkling Girl

Amiibo: Inkling Girl – zdjęcia i zastosowanie w grze

Figurki Amiibo to ciekawe połączenie fizycznych gadżetów z cyfrowymi dodatkami. Kosztujące ok. 60 zł zabawki nie tylko świetnie wyglądają na półce, ale pozwalają również na odblokowanie dodatkowej zawartości w kompatybilnych grach. Nie inaczej jest z Amiibo w niedawno wydanej grze Splatoon 2.

Wygląd

Dziś trafiła do mnie figurka przedstawiająca Inkling Girl i muszę przyznać, że to chyba jedno z ładniejszych Amiibo. Świetne wrażenie jest już po wyjęciu jej z opakowania – uwagę przyciągają żywe, pastelowe kolory, tak charakterystyczne dla Splatoon. Przyglądając się wykonaniu figurki szybko dostrzeżemy też mnóstwo detali. Wszystko zostało tutaj wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły – ubiór, obuwie, bronie, a także znajdujący się na plecach bohaterki kanister na farbę. Ten ostatni element został wykonany z przezroczystego materiału, zaś wewnątrz znajduje się różowy plastik imitujący farbę, przez co wygląda to świetnie. Również poza tej figurki Amiibo jest bardzo dynamiczna i Inkling Girl wygląda jakby surfowała na fali różowej farby.

Zdjęcia

Amiibo: Inkling Girl z gry Splatoon 2

Zastosowanie w grze

Wszystkie Amiibo ze Splatoon 2 mają jedno podstawowe zastosowanie – możemy na nie zapisać nasze ustawienia, które obejmują m.in. wygląd i wyposażenie postaci oraz opcje dotyczące sterowania. Następnie wystarczy zeskanować taką figurkę by szybko przełączyć się do naszych ulubionych ustawień. 

Oprócz tego, każda z figurek dodaje inne wyposażenie. Inkling Girl ze Splatoon 2 pozwala na uzyskanie zestawu wyposażenia składającego się z trzech części – czapki (tudzież hełmu, kolczyków, słuchawek itd.), bluzki (koszulki, kurtki itd.) oraz butów. Warto jednak zauważyć, że nie ma tutaj mowy o pay-to-win, sety nie dają przewagi na polu bitwy, ale trzeba przyznać, że niektóre z nich wyróżniają się wyglądem. 

Pozostaje tylko jedno pytanie – czy warto inwestować w Amiibo? To przede wszystkim kwestia gustu, same dodatki cyfrowe nie są warte wydawania kilkudziesięciu złotych, ale jeśli lubicie kolekcjonować figurki i cieszy Was widok takich gadżetów na półce to z pewnością powinniście zainteresować się tematem.